• Március 15. - emlékműsor

• Mivel a múlt hét számunkra az írásbeli érettségi jegyében telt, a mai napon kerítettünk sort arra, hogy nemzeti ünnepünkről méltón megemlékezzünk. Annál is felemelőbb volt számunkra, hogy a balatonfüredi középiskola diákjait és tanárait is vendégül láthattuk. Köszönjük a színvonalas műsort Pongrácz Flóra, Keszőcze Judit, Bándy Katalin tanárnőknek, valamint a szereplő diákoknak!

• Március 15.

• Iskolánk nevében Lipka Andrea tanárnő, Vércse Jázmin és Barta Flóra diáklányok helyezték el az emlékezés koszorúját Szencen a Kisfaludy síroknál, és Pozsonyban Petőfi Sándor szobránál.

• Érettségi 2023

• Ezen a héten zajlik végzős diákjaink írásbeli megmérettetése. Nappali tagozatos diákjaink kedden írták a központi tesztet és a fogalmazást magyar nyelv és irodalomból. A mai napon az angol nyelv volt soron B1 és B2 szinten. Esti tagozatos diákjaik is ma írták a szakérettségi vizsgát. Minden érettségizőnknek kitartást kívánunk!

• Elsősegélynyújtó tanfolyam

• Végzős óvodapedagógia és nevelői szakos diákjaink (nappali és esti tagozatosok is) kötelező elsősegélynyújtó tanfolyamon vettek részt, amit iskolánk a Szlovák Vöröskereszt együttműködésével biztosít számukra. Ezt a területet is a szakmai felkészülés fontos részének tartjuk, a foglalkozások kisebb csoportokban, érdekes gyakorlati formában, kellemes hangulatban folytak. A tanfolyam elvégzéséről diákjaink hivatalos tanúsítványt kaptak.

• EKOTOPFILM

• Iskolánk diákjai március 7-én újra Ekotopfilm vetítésen vettek részt. Az előadás nagyon tanulságos volt. A szervezők a különböző témájú kisfilmek között kvízzel és további érdekes információkkal igyekeztek a nézőkkel megértetni, miért fontos szelektálni a hulladékot, védeni a természetet, hogy még sokáig élhető és élvezhető maradjon számunkra.

• Adó 2 százaléka

• Tisztelt Szülők és Iskolabarátok!

Adójuk 2%-nak felajánlásával idén is támogathatják iskolánkat, amennyiben ezt az összeget az iskola mellett működő polgári társulásnak utalják (Klub absolventov a priateľov Spojenej školy s VJM v Senci). A támogatás teljes összegét az oktatás minőségének javítására, valamint a műszaki felszerelés modernizálására fordítjuk. Kérjük Önöket, hogy éljenek ezzel a törvényadta lehetőséggel! Részletes információk a http://rozhodni.sk/ oldalán találhatók.